Király György szolnoki a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakán diplomázott 2008-ban. Két képzőművészeti ág, a festészet (olaj és akvarell) és a grafika (rézkarc és szénrajzok) eszközeinek parallel használata jellemzi munkásságát. Jelenleg a Szolnoki Művésztelep alkotója.
„Gyermekkorom óta izgalomban tart az alkony folyamata, amikor a tárgyak erős kontúrjai átváltoznak és feloldódnak az egyre kevesebb fény hatására, majd megjelenik egy mindent átható kékség. Ez a fizikai jelenség személyes attitűdömnek mindig esszenciális része volt, és miután festeni kezdtem, még inkább a fókuszomba került.
A festészetem a csendélet műfaji alapjain fejlődött ki, mely egy lassú és tisztán gyakorlati és szellemi belső folyamat által jutott arra a megjelenésre, amit jelenleg mutat. Eleinte a tárgyak magárahagyottsága fogott meg formailag, majd a csendéletiség egyre inkább csenddé kezdett válni, és a kezdeti formakövetés absztrakciós eszközzé. Egy olyan "híddá", ami engedi az átsejlést, és engedi az absztrakciót, de ezt nem geometrikus, hanem az egyszeri jelenség vizuális interpretációja által."
A kiállítás kurátora Láng Eszter képzőművész.