Az oldalainkba ágyazott Google Adwords kódja marketing célokra, valamint a Google Analytics kódja a látogatottság méréséhez sütiket használ.

Adatkezelési szabályzat Elfogadom!

Martyn Ferenc Galéria

hu
Archív
Martyn Ferenc Galéria |

Térölelés - Horváth Dénes emlékkiállítása

Jegytípusok

  • Egységesen

    500 Ft

Archív

Térölelés - Horváth Dénes emlékkiállítása

Jegyinfó

Frissítve:

A járványhelyzet miatt alig 3 napig láthatták az érdeklődők Horváth Dénes emlékkiállítását a Martyn Ferenc Galériában! Most örömmel tájékoztatjuk azokat, akik márciusban nem látták a kiállítást, hogy június 19-29-ig ismét megtekinthető!

 

A kiállítást megnyitja: Dr. habil Hegyi Csaba, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának docense, Horváth Dénes tanítványa

 

A kiállítás létrejöttét lehetővé tette: Horváth D. Zsóka

 

Horváth Dénes (1940, Miskolc – 2019, Pécs)

Horváth Dénes alkotóterülete a képgrafika, festészet, fotó, színdinamikai játékok tervezése, városképi színtervezés volt. Szakmai tevékenysége ezeken kívül a közoktatásra, közművelődésre, tanárképzésre, vizuális kísérletekre, kutatásokra terjedt ki. 1960 és 1964 között a Pécsi Tanárképző Főiskolán diplomázott matematika-rajz szakos tanárként, majd elvégezte az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar filozófia szakát is. 1971-től 1996-ig a Janus Pannonius Tudományegyetem Tanárképző Kar Rajz Tanszékének volt az oktatója.

 

A tanszék, mint vizuális műhely országos szintű kutatásokhoz kapcsolódott. Ebbe a munkába bevonta hallgatóit is, létrehozta a Színdinamikai Tudományos Diákkört, amely több mint húsz éven át működött. Vezető oktatóként részt vett az egyetemi szintű rajztanárképzés szervezésében. A 90-es években egy egyedülálló színdinamikai laboratóriumot hozott létre.

 

A Magyar Tudományos Akadémia Vizuális Kultúrakutató Bizottságának a tagjaként, 1976-ban és 1980-ban megkapta az Akadémia elnökének Kutatási Nívódíját. Dolgozott az Association Internationale de la Couleur Magyar Nemzeti Bizottságában, nemzetközi szimpóziumain több alkalommal tartott a színdinamikával, illetve művészetelmélettel kapcsolatos előadásokat.

 

2018-ban a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara publikálta gyermekrajzokról írott, "Teremtő ábrázolás - A térábrázolás genezise gyermekrajzokban" című könyvét.

Hasonló programok

    Még több program

    Kapcsolódó galériák

    Kapcsolódó hírek

    Támogatók